oktOpus Multimédia Intézet
Oktatás Magunkról Galéria Elérhetőségek

HANGFOGLALÁS - Blasius Guitars (A52 stand)

2011. október 3.

Néhány sor a Blasius gitárokról.



Ughy Zoltánnal való beszélgetésem során megtudtam, hogy hárman alapították a Blasius céget, Mihály Zoltán, Mihályfi Balázs és Ughy Zoltán. Mihályfi Balázs hangszerkészítő mester a szakmát húsz évvel ezelőtt kezdte, és először Szőke Tasi Zoltánnal dolgozott együtt. A jelenlegi felállás csak néhány éves.

A basszus gitárok között szerintem nehéz jobbat találni. Úgy gondolom igaza ez a formatervezésre (Mihályfi Balázs és Simon Kata munkája), valamint a hangzásvilágra is.

Hangszereiket bemutatták a 2011-es frankfurti Musikmessén, de annyira újak, hogy még fantázianevet sem sikerült találni nekik. Ezek az igényes hangszerek eredetileg a külföldi piacra készültek, de jelenleg Magyarországon sokkal jobban ismertek, és népszerűek. Minőségüket jól jelzi, hogy nem kisebb nevek használják őket, mint Temesi Berci, vagy Szappanos György. 

Megköszönöm Ughy Zoltánnak a szíves tájékoztatás, és segítőkészsésgét.

Elérhetőség: blasiusguitars.com

 

Kovács Márton Rabán

Fontos figyelmezetés
tanulni vágyóknak


az oktOpus-ban


 Partnereink



 


 

 



 




 

 

Hangtechnikai alapismeretek
tankönyv